Masz pytanie zadzwoń:
+48 22 781-09-30

Projekty UE
Projekty UE

promocja

 

Miło nam poinformować, iż w wyniku realizacji projektu dofinansowanego w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO  2007-2013 pn. „Wzrost konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstwa PKN Ziemba przez wdrożenie nowej technologii od jednostki naukowej.” nasza firma wdrożyła do praktyki zakupione wyniki badań od jednostki naukowej, wprowadziła do oferty nowe produkty i ulepszyła usługi znajdujące się dotychczas w asortymencie.

 

Dzięki stworzonemu systemowemu stanowisku do wyrobu nowych produktów:
- specjalistycznych sonotrod ultradźwiękowych dla różnych gałęzi przemysłu zgodnie z technologią zakupioną od Instytutu Tele i Radiotechnicznego
- form do preform oraz form do butelek PET
nasza firma dokonała skoku technologicznego oraz otrzymała zastrzyk innowacyjności.

 

Stanowisko będzie również wykorzystywane do ulepszenia obecnej gamy produktów i usług w PKN Ziemba. Dzięki precyzyjnym maszynom obróbczym będzie można znacząco podnieść jakość obecnie oferowanych usług:
- projektowania i produkcji precyzyjnych form wtryskowych,
- projektowania i wykonawstwa tłoczników, wykrojników
- projektowania i produkcji nieseryjnych maszyn i urządzeń specjalistycznych.

 

Pozwoli to naszej firmie wejść z produktami w nowe branże, które wymagają wykonania bardzo precyzyjnych form i kształtów dla produktów i usług m.in. takich jak:
- projektowanie form pod produkty dla przemysłu samochodowego;
- wykonawstwo wyrobów technicznych dla elektroniki.

 

Inwestycja docelowo pozwoli wyjść w najbliższym czasie z nowymi produktami na nowe rynki zbytu (m.in. na rynek francuski) oraz znacznie zwiększy konkurencyjność PKN Ziemba na rynkach dotychczasowych (Niemcy, Rosja, kraje skandynawskie).

 

Dzięki dofinansowaniu uzyskamy też pożądane efekty środowiskowe: maksymalna energooszczędność, ograniczenie zużycia energii elektrycznej oraz ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów (projektowanie i sterowanie CAD i CAM), oszczędność czasu i energii dzięki zakupowi technologii oraz rozwiązań wpływających na zmniejszenie oddziaływania na środowisko w tym instalacji elektrycznej kompensującej moc bierną.